pl

Nenechte si příští léto utéct bez návštěvy nádherné pláže Vela Pržina.

2019-10-16
Vela Pržina
Vela Pržina
Vela Pržina
Vela Pržina

Je to jedna z nejkrásnějších písečných pláží v Dalmácii, s měkkým jemným pískem, na kterou budete dlouho vzpomínat.

Pokud jste tuto krásku ještě nenavštívili a máte rádi koupání na písečných plážích, máme pro Vás tip. Pláž se nachází se na ostrově Korčula, nedaleko obce Lumbarda ve východní části na samém konci stejnojmenného ostrova. Jméno této krásky je Vela Pržina. 

Je to největší přírodní písečná pláž v Lumbardě a nachází se uprostřed velké zátoky chráněné před větrem. Má výhled na otevřené moře s výhledem na ostrov Lastovo. Bývala to nudistická pláž, ale dnes se nudisté odstěhovali do odlehlejší skalnaté části.

Pláž je velmi oblíbená pro svou krásnou přírodu, výhledům, mělkému moři a jemnému hedvábnému písku. Pláž můžete navštívit jak v srdci sezóny, tak i v závěru léta, kdy je to absolutně nejlepší čas na její návštěvu.

Nedaleko pláže se nachází velké parkoviště, kavárna s rychlým občerstvením a písečný volejbalový kurt a lze si zde pronajmout slunečníky a lehátka.

Pro strategickou polohu apartmánů Vedrana v lokalitě Dingač-Borak na poloostrově Pelješac k různým výletům a vyjížďkám je to na pláž Vela Pržina opravdu jen kousek.