cs

Pelješac nabízí outdorové aktivity

26.05.2021

Turistická sdružení poloostrova Pelješac oznámily, že v rámci projektu "Outdoor Pelješac" rozšiřují venkovní nabídku horolezeckých, cyklistických a windsurfingových aktivit a akcí v podobě pěti tematických festivalů.

Každý z festivalů potrvá měsíc, během něhož si návštěvníci mohou pochutnat na příchutích Pelješace v podobě tradičních jídel a vína zde pěstovaného.

V rámci Outdoor Pelješac byla vytvořena interaktivní mapa horských cyklistických a turistických tras po poloostrově Pelješac. Mapa v současné době zobrazuje pět cyklostezek pro horská kola o délce 184 km a šest turistických tras o celkové délce 39 km.

Plánují se další prodloužení trasy a přidání stravovacích zařízení a vinařstvích na mapu, aby se hosté snadno zorientovali v této oblasti a seznámili se s nabídkou Pelješacu. Pelješac je bohatý na vinařství a tradiční taverny a restaurace, takže kombinace venkovních aktivit a tradičních chutí je zcela přirozená.

Na mapě vidíte informace o náročnosti trasy, typu povrchu, popisu, fotkách a můžete si stáhnout trasu ve formátu GPX, kterou lze použít v různých mobilních aplikacích a chytrých hodinkách. Na mapě je také doporučen odkaz na mobilní aplikaci OsmAnd. Jinak je stažení aplikace zdarma a funguje offline.

Kromě turistických sdružení Pelješace se na vývoji podílely také místní cyklisté Dalibor Jurović ze sdružení Pelješac MTB Vibes a Roberto Pinčević, majitel cestovní agentury ACDC - Soul of Croatia. Vývoj webové aplikace přizpůsobené pro mobilní zařízení provedla společnost Visi Media d.o.o. ze Splitu.

Čtyři turistická sdružení poloostrova - TZO Ston, TZO Janjina, TZO Trpanj a TZO Orebić - uvádí, že vytvořenou interaktivní mapu mohou cyklisté a horolezci studovat, aniž by přišli do infocentra, nebo se podívali na webové stránky TZO. Stezky jsou navíc navrženy s místními cyklisty, kteří nejlépe znají terén, a tak koneční uživatelé budou moci objevovat nejzajímavější části poloostrova Pelješc, který ukrývá mnoho přírodních krás.

Odkaz na mapu: https://www.dalmatia-trails.bike/peljesac-staze/

Zdroj: TZO poloostrova Pelješac