cs

Na inauguraci nového amerického prezidenta se bude podávat pelješacké víno Dingač.

08.01.2021

O něco skromnějšímu počtu hostů díky pandemi Covid se bude na inauguraci Joea Bidena dne 20. ledna 2021 podávat víno Benmosche Family Dingač a Benmosche Family Zinfandel, což bude opět velká propagace Chorvatska a hlavně poloostrova Pelješac v největších amerických státních kruzích.

To vše díky Robertu H. Benmoscheovi, bývalému šéfovi největší pojišťovací skupiny na světě AIG a Obamovu poradci, který jako vášnivý milovník dalmatských červených vín v roce 2006 vybudoval terasovité vinice Dingače na jižních svazích na Pelješaci. Pelješacké vinice Plavac mali a Zinfandel, v geograficky chráněných oblastech s výhledem na čisté moře a úchvatné dalmatské ostrovy, přinesly omezenou sérii vín, Benmosche Family Dingač a Benmosche Family Zinfandel.

Na chorvatském jihu trávil Benmosche téměř každou volnou chvíli po dobu deseti let se svou rodinou. Jeho rodina zůstala s touto oblastí spojena i poté, co Benmosche zemřel, především díky přátelství s naší slavnou vinařkou Marijou Mrgudić, kterou Benmosche po svém příchodu na Pelješac nazval svým "šéfem".

Všechna světová média psala o lásce světového podnikatele k této chorvatské oblasti, stejně jako světoví enologové a odborné časopisy zabývající se víny vyjádřili superlativy o "černochovi", který přichází v limitovaných edicích z Pelješace až ke stolům těch, kteří vědí, jak rozpoznat to nejlepší víno na světě.

Zdroj: dubrovniknet.hr