cs

Most na poloostrov Pelješac a přístupové cesty budou hotové do léta 2022.

17.01.2021

Ačkoli se nejprve hovořilo o několikaměsíčním zpoždění ve výstavbě přístupových cest ve vztahu k mostu Pelješac, tak současný průběh prací naznačuje, že se na ně již nebude čekat. Chorvatský ministr moře, dopravy a infrastruktury Oleg Butković se setkal se zástupci dodavatelů a orgánů dohledu nad stavbou.

      "Jsem s tímto jednáním spokojen, vidím, že neexistují žádné zásadní problémy, že nedochází k zásadním zpožděním při stavbě a že vše jde tak, jak má. Věřím, že v roce 2022 budeme mít v hlavní sezóně hotový most a samozřejmě návazné přístupové cesty," řekl ministr Butković.

Tunel Debeli Brijeg byl prokopán asi 70 dní před plánovaným termínem. Je téměř 2,5 km dlouhý, což z něj činí nejdelší tunel v tomto projektu a pátý nejdelší v celém Chorvatsku.

Pelješacký most, dlouhý 2,4 km, je jen malou částí celého projektu dopravního spojení na chorvatském jihu, který zahrnuje 32,5 km silnic s velmi náročným profilem ve skalnatém terénu, zejména v oblasti okolo města Ston.

      "Máme dva tunely, tunel Supava a tunel Polakovica. Oba jsou asi 1300 m dlouhé a mezi nimi je Stonský most, který je dlouhý 500 metrů. Toto všechno jsou velmi složité dopravní stavby," řekl Josip Škorić, prezident chorvatských silnic.

Vizualizaci nejdete v odkaze ZDE

Zdroj: vijesti.hrt.hr