cs

Aktuální informace k průjezdu přes území Bosny a Hercegoviny při cestě na poloostrov Pelješac

16.06.2021

Pokud i v letošním roce budete volit při Vaší cestě na poloostrov Pelješac průjezd územím BiH přes město Neum, není třeba se ničeho obávat. Cizincům a občanům zemí EU je umožněn tranzit přes koridor Neum v obou směrech bez jakéhokoliv omezení a nutnosti testů, ...

V případě, že by jste chtěli na Pelješac tranzitovat přes BiH jinou trasou, než je "Neumský koridor", tak to umožněno není a tato cesta není brána jako tranzitní!

Citace ze stránek velvyslanectví v Bosně a Hercegovně:

"... Přímý tranzit přes koridor Neum bez povinnosti předložení negativního testu COVID-19, potvrzení o očkování či lékařské zprávy o prodělání nemoci je hraniční policií BA tolerován. Jakékoliv vybočení z hlavní trasy koridoru Policie BA přísně kontroluje a pokutuje. Doporučujeme rovněž potvrzení o ubytování nebo účelu pobytu v cílové zemi.

Tranzit přes ostatní území Bosny a Hercegoviny je občanům EU bez předložení negativního testu COVID-19, potvrzení o očkování či lékařské zprávy o prodělání nemoci COVID-19 povolen POUZE při tranzitu za účelem návratu do země svého trvalého pobytu bez možnosti zdržovat se na území BA (lhůta pro tranzit BA je zpravidla 12 hodin)."