Dingač - Potočine

 
Úplně nejmladší letovisko na jižních svazích poloostrova Pelješac je osada Potočine, která se rozkládá 3 km od tunelu Dingač s výhledem na širé

Zde v této lokalitě můžeme nabídnout 2 apartmány k vaší relaxaci a odpočinku.

Dingač - Potočine se nachází na vinorodné stráni, v části Pelješace, poloostrova v Jižní Dalmácii, která je otočená k jihu. Kromě toho, že je místními silnicemi napojen na magistrálu, má  Pelješac  také trajektové spojení s pevninou - linka Ploče - Trpanj. Od letoviska Trpanj je Potočine vzdáleno kolem 15 km a stejně tolik od dalšího turistického střediska, Orebiče.

Oblast Potomje, kam Potočine patří je známá svou tradicí ve vinohradnictví a vinařství a právě na stráních Dingač se pěstuje vinná réva, z jejíchž hroznů vzniká jedno z nejkvalitnějších chorvatských červených vín - Dingač. Toto víno s chráněným geografickým původem má osvěžující a silnou chuť, za kterou vděčí teplému klimatu s velkým množstvím slunce. I když se obyvatelé Pelješace už staletí zabývají vinařstvím, příroda jim také darovala překrásné pobřeží, takže se v osadě Potočine vedle vinařství vyvíjí i turismus. Ze stejných důvodu se Potočine líbí také turistum, kteří zde najdou nedotčenou přírodu a klid.

Nejbližší obchod je vzdálený až 3 kilometry, zatímco apartmány a pokoje soukromých domů pro letní dovolenou jsou vzdálené od moře pouhých 10 až 20 metrů. Pláže jsou oblázkové a místy písečné a místa ke koupání před domy jsou kamenná, nebo na betonových platech.

Pokud si chcete užít vodní sporty, vezměte veškeré nutné vybavení s sebou, protože tady nenajdete půjčovny sportovních potřeb ani hotelovou nabídku. Domácí Vám rád nabídne výtečné domácí víno a gastronomické speciality poloostrova Pelješac, především ryby, kterých je tady hojně. Nejbližší restauraci najdete v lokalitě Borak. Kromě vína, ryb a mušlí je Pelješac také známý svým atraktivním a bohatým podmořím a proto sem rádi jezdí potápěči a milovníci sportovního rybolovu.

Vyhledávání

Kontakt

Radek Kalous - www.peljesac.cz Radek Kalous
Ke Hřišti 544, 338 08 ZBIROH
IČ: 18735355
+420 737 321 912

Google Translator

Aktuální počasí OnLine

Místní potvrzují, že na Dingači je stejné počasí jako na Korčule. Proto odkazuji sem.

Aktuální teplota moře ZDE

                  

Webové kamery:

KORČULA - Veliki Revelin

KORČULA - panorama

VIGANJ I. - surfařské centrum

VIGANJ II. - panorama