Dingač - Borak


Osada Borak je mladé letovisko na jižním pobřeží poloostrova Pelješac v Chorvatsku. Každému návštěvníkovi se od tunelu Dingač objeví úchvatná scenérie nekonečné mořské hladiny ...

V osadě Dingač - Borak Vám nabízím 3 soukromé apartmány k vaší nejkrásnější dovolené v Chorvatsku. Apartmány jsou umístěny v soukromém apartmánovém domě Vedrana.

Dingač - Borak se nachází ve vinorodné jižní stráni poloostrova Pelješac v Jižní Dalmácii. Kromě toho, že Doingač - Borak je místními silnicemi napojen na magistrálu v obci Potomje, má poloostrov Pelješac také trajektové spojení s pevninou - linka Ploče - Trpanj. Od letoviska Trpanj je Dingač - Borak vzdálený kolem 15 km a stejně tolik od dalšího turistického střediska, správního a největšího města poloostrova Pelješac - Orebiče.

Oblast Dingač - Boraku je známá svou tradicí ve vinohradnictví a vinařství. Právě na jižních stráních Dingač se pěstuje vinná réva odrůdy Plavac Mali, z jejíchž hroznů vzniká jedno z nejkvalitnějších chorvatských červených vín - Dingač. Toto víno s chráněným geografickým původem má osvěžující a silnou chuť, za kterou vděčí teplému klimatu s velkým množstvím slunce. I když se obyvatelé Pelješace už staletí zabývají vinařstvím, příroda jim také darovala překrásné pobřeží. Proto se v osadě Dingač - Borak vedle vinařství vyvíjí i turismus. Ze stejných důvodu se Dingač Borak líbí také turistum, kteří zde najdou nedotčenou přírodu a klid.

Nejbližší obchod je vzdálený až 3 kilometry, zatímco soukromé apartmány a pokoje soukromých domů pro letní dovolenou v Chorvatsku jsou vzdálené od moře pouhých 10 až 100 metrů. Pláže jsou oblázkové a místy písečné.

Pokud si chcete užít vodní sporty, vezměte veškeré nutné vybavení s sebou, protože tady nenajdete půjčovny sportovních potřeb ani hotelovou nabídku. Domácí Vám rádi nabídnou výtečné domácí víno a gastronomické speciality poloostrova Pelješac, především ryby, kterých je tady hojně a v letovisku Dingač - Borak najdete dvě restaurace a kiosek pro malé občerstvení.

Kromě vína, ryb a mušlí je poloostrov Pelješac v Chorvatsku také známý svým atraktivním a bohatým podmořím a proto sem rádi jezdí potápěči a milovníci sportovního rybolovu.

... a na příjezd do osady Dingač - Borak se můžete podívat na následujícím videu na stránkách s informacemi o Boraku zde

 

Vyhledávání

Kontakt

Radek Kalous - www.peljesac.cz Radek Kalous
Ke Hřišti 544, 338 08 ZBIROH
IČ: 18735355
+420 737 321 912

Google Translator

Aktuální počasí OnLine

Místní potvrzují, že na Dingači je stejné počasí jako na Korčule. Proto odkazuji sem.

Aktuální teplota moře ZDE

                  

Webové kamery:

KORČULA - Veliki Revelin

KORČULA - panorama

VIGANJ I. - surfařské centrum

VIGANJ II. - panorama