Kontaktujte nás

Otázky a odpovědi:

Jak je to s legalizací apartmánů zde nabízených?

Všechny námi nabízené apartmány k Vaší dovolené jsou legalizovány. Jsou postaveny dle platných chorvatských zákonů, evidovány a provozovány dle platné legislativy. U nás Vám tedy nehrozí situace, že si zarezervujete pro Vaši letní dovolenou apartmán a do vašeho příjezdu bude zrušen.

Mohu si v ČR také zakoupit víno od pana Ante Protiće, které jsme měli možnost pít v rámci pobytu?

Ano, vína Plavac a Dingač, která jste měli při příjezdu na přivítanou na stole v apartmánu, či jste si je objednávali pro Vaši spotřebu v rámci dovolené na Pelješaci lze zakoupit i u nás v ČR. Stačí o ně požádat pomocí "Formuláře pro Vaše dotazy".

Jak dlouho trvá cesta na Pelješac autem a kolik je to kilometrů?

Vzdálenost na poloostrov Pelješac ze středu ČR je okolo 1300 km. I když téměř celá cesta vede po dálnici tak je potřeba počítat  se 14 - 16-ti hodinami, které včetně přestávek budete potřebovat. Počítáno bez dopravních omezení a kolon.

Samozřejmě čím více řidičů ve voze tím lépe, ale NIKDY v zájmu bezpečnosti neplánujte čas kratší než 14 hodin!

Musím v den nástupu ubytování přijet v přesně předem určený čas?

NENÍ to nutné, pokud se do Vámi vybrané lokality dostanete v časovém rozmezí 8:00 - 20:00 hodin. V ostatních případech doporučujeme kontaktovat majitelku apartmánu a informovat jí o čase příjezdu. Telefonický kontakt na mobilní telefon a pevnou linku je součástí Potvrzení o rezervaci.

Jaké poplatky mne cestou čekají?

Dálniční známka ČR, dálniční známka AT, dálniční známka SLO, mýtné na chorvatských dálnicích a pokud z Ploče použijete trajekt, tak pak i cena za trajekt. Přesné aktuální ceny poplatků najdete na stránkách www.uamk.cz a www.hac.hr, www.hak.hr. a www.jadrolinija.hr.

Je potřeba na Pelješac vycestovat s Cestovním pasem, nebo stačí Občanský průkaz ČR?

Chorvatsko sice v nejbližší době bude členem EU a i když dnes lze po Chorvatsku cetovat pouze s OP na základě oboustranné dohody mezi ČR a HR tak je potřeba si uvědomit, že cestou na Pelješac budete 2 x překračovat státní hranice HR / BiH. Právě pro těch málo kilometrů, které najedete po území Bosny a Hercegoviny je dobré cestovat s Cestovním pasem.

Je lepší použít na poloostrov trajektové spojení z Ploče do Trpanje, nebo to objet přes ústí řeky Neretvy, Bosnu a Hercegovinu a Ston?

Opravdu záleží na rozhodnutí každého cestovatele, protože každá varianta má svoje pro a proti. Ekonomicky a časově je lepší nepoužít trajektové spojení a jet přes území BiH. Poplatky za auto a osádku na trajektu jsou ve stejné úrovni jako poplatky za plnou nádrž v autě. Časově cesta po pevnině z Ploče na poloostrov Vám zabere pouze 1,5 hodiny. Na druhou stranu každá hodina jízdy po 1300km za volantem je znát a závěr cesty již není po dálnici, ale po poměrně klikaté a místy i úzké silnici středem poloostrova.

Musím dodržet sobotu jako den nástupu a ukončení pobytu?

Vůbec to není podmínka majitelů a apartmánů. Vzhledem k tomu, že zájmem ubytovatelů je, aby se jako zákazníci rádi vraceli zpět. Umožňují nástupy k pobytu i mimo sobotu, kdy je v sezoně ta nejhorší dopravní situace na chorvatských cestách.

Budu ještě muset na místě pobytu platit nějaké další poplatky?

NE, pobytová taxa je již obsažena v ceně apartmánu. Na místě v eurech doplácíte zbytek dohodnuté ceny za apartmán (část ve formě zálohy předem jste již zaplatili v ČR).

Jsou pláže vhodné i pro osoby s tělesným postižením?

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Boraku, nebo Orebiči tak není problém. V těchto lokalitách se mohou koupat i malé děti okolo 1 roku. Lokalitu Potočine nedoporučujeme.

Vyhledávání

Kontakt

Radek Kalous - www.peljesac.cz Radek Kalous
Ke Hřišti 544, 338 08 ZBIROH
IČ: 18735355
+420 737 321 912

Google Translator

Aktuální počasí OnLine

Místní potvrzují, že na Dingači je stejné počasí jako na Korčule. Proto odkazuji sem.

Aktuální teplota moře ZDE

                  

Webové kamery:

KORČULA - Veliki Revelin

KORČULA - panorama

VIGANJ I. - surfařské centrum

VIGANJ II. - panorama