Začne výstavba golfového rezortu na kopci Srdj nad Dubrovníkem

16.12.2014 14:37

Na náhorní plošině hory Srdj nad městem Dubrovník vznikne sportovní a rekreační centrum s golfovým hřištěm a turistickým komplexem pod názvem "Golf Park Dubrovník". Výstavbu bude realizovat společnost Razvoj Golf.

Projekt golfového rezortu v hodnotě 6,5 miliard kun bude zahrnovat dvě golfová hřiště (18-ti jamkové a 9-ti jamkové), golfovou akademii Grega Normana (někdejšího slavného golfisty a nyní jednoho z nejžádanějších světových projektantů golfových hřišť a současně majitele firmy Golf Course Design.

Podmínkou výstavby golfového a rekreačního areálu je rekonstrukce pevnosti Imperial na kopci nad Dubrovníkem a vybudování Muzea vlastenecké války, války mezi chorvatskou samostatnou republikou a srbsko-černohorským vojskem v devadesátých letech minulého století.

Muzeum v rekonstruované pevnosti umístěné ve dvou patrech na celkové ploše 1.700 m2, bude realizováno podle projektu architekta Željka Pekoviće.

Rekonstrukce pevnosti Imperial by měla přijít na částku 100 milionů kun a dokončena bude v průběhu první poloviny roku 2016.

Projekt "Golf Park Dubrovník" bude příkladem ekologické citlivosti a udržitelnosti, krásy přírody a historického architektonického rámce Dubrovníka. Nové golfové hřiště bude jedinečné a specifické, s minimálními zásahy do přírodního prostředí okolí.

Pro město Dubrovník má mít projekt "Golf Park Dubrovník" mimořádný význam. Nezanedbatelně obohatí jeho turistickou nabídku, vytvoří další exkluzivní ubytovací a specifické gastronomické možnosti, doplní sportovní nabídku o dosud chybějící segmenty, obohatí příležitosti k zábavě a rekreaci a doplní zatím nepříliš bohaté nákupní možnosti v Dubrovníku.

Zdroj informací:

Vyhledávání

Kontakt

Radek Kalous - www.peljesac.cz Radek Kalous
Ke Hřišti 544, 338 08 ZBIROH
IČ: 18735355
+420 737 321 912

Google Translator

Aktuální počasí OnLine

Místní potvrzují, že na Dingači je stejné počasí jako na Korčule. Proto odkazuji sem.

Aktuální teplota moře ZDE

                  

Webové kamery:

KORČULA - Veliki Revelin

KORČULA - panorama

VIGANJ I. - surfařské centrum

VIGANJ II. - panorama