Začíná pelješacké vinobranní

09.09.2015 10:33

Sběrem odrůdy Zinfandel na svazích k moři na poloostrově Pelješac začalo letošní vinobraní. Po katastrofálním požáru, který uprostřed července zdevastoval část vinic ve svazích Dingače u obce Trstenik je dobrou zprávou to, že můžeme letos očekávat výbornou podzimní sklizeň a výtečnou kvalitu hroznů.

Letošní léto bylo suché, déšť padal přesně v době, kdy byl pro vinice nejvíce potřeba a tak jsou bobule zralé a plné sladké šťávy. Nicméně, vzhledem k počtu zničených vinic, bude na trhu chybět až 75 tisíc lahví kvalitního vína Dingač.

Nejrozšířenější odrůdou vinné révy na Pelješaci je Plavac mali a její sběr začne v nadcházejících dne.

Rok byl velice náročný pro vinaře na poloostrově. Oheň zničil více než 150.000 hlav révy, hlavně v okolí obce Trstenik v oblasti Dingač. Přes dobrou kvalitu letošních hroznů, bude trh cítit nedostatek Dingače, ne-li letos, pak určitě v příštím roce.

Bylo by dobré, aby se vinice plně obnovily, místo toho, že nedostatek na trhu bude kompenzovat dovozem hroznů na Pelješac. Kromě toho ještě vinaře na Pelješaci trápí zátěž a nedoplatky z vinařského zemědělského družstva "Dingač" v Potomje, které po léta zkupovalo od drobných vinařů hrozny za které jim ještě nezaplatily.

Více o víně z poloostrova Pelješac najdete ZDE.

Vyhledávání

Kontakt

Radek Kalous - www.peljesac.cz Radek Kalous
Ke Hřišti 544, 338 08 ZBIROH
IČ: 18735355
+420 737 321 912

Google Translator

Aktuální počasí OnLine

Místní potvrzují, že na Dingači je stejné počasí jako na Korčule. Proto odkazuji sem.

Aktuální teplota moře ZDE

                  

Webové kamery:

KORČULA - Veliki Revelin

KORČULA - panorama

VIGANJ I. - surfařské centrum

VIGANJ II. - panorama