Trpanj - místo, které má léčivé bahno

08.08.2008 09:14

Trpanj - Jako každé léto se zátoka Blace u Trpanj stává nevyhnutelným cílem mnoha turistů, kteří tráví dovolenou na polostrově Pelješac. Zátoka totiž obsahuje peloidní léčivé bahno. Ačkoliv není dosud vědecky potvrzena jeho činnost a efektivita, mnoho turistů a obyvatel poloostrova věří v jeho účinnost.

Všechny předchozí vědecké výzkumy potvrdily, že pobřeží Jaderského moře jsou bohaté na peloidní léčivé bahno, které podle jakosti a množství sedimentů patří mezi evropskou špičku.

Nejvíce navštěvované zátoky s peloidním bahnem jsou v Ninské laguně v blízkosti zátoky Makirina Tisnog, Jadrtovcu, Trpanj, Zablaću, na ostrově Krk, Korčula, Pag a dalších. Chorvatsko díky těmto nerostným surovinám vede nejen mezi evropskými zeměmi, ale mohlo by být i centrem zdravotní turistiky v Evropě.

Peloidni bahno se dnes ve světě úspěšně používá v léčbě neurologických, kardiovaskulárních, krev, revmatických, gynekologických, kožních chorob, stejně jako při léčení chorob metabolismu, pohybového aparátu, ledvin, dýchacích orgánů a dalších onemocnění.

 

Zdroj: www.jutarnji.hr

Vyhledávání

Kontakt

Radek Kalous - www.peljesac.cz Radek Kalous
Ke Hřišti 544, 338 08 ZBIROH
IČ: 18735355
+420 737 321 912

Google Translator

Aktuální počasí OnLine

Místní potvrzují, že na Dingači je stejné počasí jako na Korčule. Proto odkazuji sem.

Aktuální teplota moře ZDE

                  

Webové kamery:

KORČULA - Veliki Revelin

KORČULA - panorama

VIGANJ I. - surfařské centrum

VIGANJ II. - panorama