Bomby před Trstenikem – objevené bomby omezily rybáře a plavce.

07.08.2008 10:46

 

Potápěči kteří se v poslední době podílely na čištění mořského dna v Trsteniku na poloostrově Pelješac, objevili dvě bombu v blízkosti pobřeží, a o všem okamžitě informovali policii ve Ston.

Vzhledem k umístění, jsou potenciálním nebezpečím pro rybáře a plavce - říká Branko Džajić, předseda trstenické sportovní rybolovné společnosti „Glavoč", který spolupracuje s místním potápěčským centrem „Freaky F57", pořádající akci očistu mořského dna.

Jakmile jsme stonskou policii na bombu upozornily, dostali jsme slib, že specialisté přijednou následující den, ale dokonce ani po 20 dnech dosud nedorazily - přidává Džajić.

Přestože v Jaderském moři již bomby z druhé světové války téměř nejsou, Džajić věří, by to mohlo být jedna z posledních.

Vzhledem k tomu, že nejsou obrostlé mořskou trávou, tak to mohou pocházet od vnitřní války, i když konkrétně v této oblasti nedošlo k žádné válečné operaci. Je možné, že někdo je prostě vyhodil v blízkosti trstenického přístavu – to jsou naše odhady.

Policejní správa Dubrovnicko-Neretvanské županije, oznámila, že potápěči vyškoleni pro demontáž bomby z této hloubky ze Záhřebu brzy dorazí do Trsteniku.

Zdroj: Slobodna Dalmacija

 

Vyhledávání

Kontakt

Radek Kalous - www.peljesac.cz Radek Kalous
Ke Hřišti 544, 338 08 ZBIROH
IČ: 18735355
+420 737 321 912

Google Translator

Aktuální počasí OnLine

Místní potvrzují, že na Dingači je stejné počasí jako na Korčule. Proto odkazuji sem.

Aktuální teplota moře ZDE

                  

Webové kamery:

KORČULA - Veliki Revelin

KORČULA - panorama

VIGANJ I. - surfařské centrum

VIGANJ II. - panorama