Výlety a sportovní vyžití

Pelješac nabízí spoustu příležitostí pro sport a rekreaci, jakož i některé z extrémních sportů.

Nejvíce ze všech vodních sportů a činností jsou zde široce dostupné: plavání, potápění a archeologické potápění. Potápěčské kluby najdete v Žuljaně, Trsteniku, Orebići, Viganji a v  Kučišti .

Můžete také provozovat sportovní rybolov, vodní lyžování, kite-surfing a klasické surfování v lokalitách Viganj a Kučiště , které jsou díky svým výborným podmínkám v evropě vyhlášenou lokalitou.

Téměř v každém městě můžete hrát fotbal s místními obyvately. Plážový fotbal se hraje na písečných plážích v Žuljaně, Lumbardě na ostrově Korčula a v Drače. Plážový volejbal je populární v Drače, Sreseru, Trpanji a Orebiči.

Milovníci tenisu naleznou krásné tenisové kurty v Orebiči.

Jogging, cyklistiku a pěší turistiku můžete provozovat po celém Pelješaci. Při těchto aktivitách vás bude provázet mírný vítr a voňavý středomořský vzduch, dech beroucí výhledy na nejmodřejší a nejčistější moře na světě.

Pro vysokohorské turisty je velice zajímavá nabídka turistických cest, hlavně na vrchol sv. Ilija (961 m) nad Orebičem a sv. Ivan nad Žuljanou. V horách najdete četné jeskyně, které můžete zkoumat a tak nezapomeňte na vaše fotoaparáty - budete mít úžasné záběry.

Seznam map pro Vaše výlety:

Ostatní mapy a plány poloostrova Pelješac a zajímavých míst, jízdní řády a ceníky trajektových linek, nebo informací o něm najdete v sekci Ke stažení

 

Vyhledávání

Kontakt

Radek Kalous - www.peljesac.cz Radek Kalous
Ke Hřišti 544, 338 08 ZBIROH
IČ: 18735355
+420 737 321 912

Google Translator

Aktuální počasí OnLine

Místní potvrzují, že na Dingači je stejné počasí jako na Korčule. Proto odkazuji sem.

Aktuální teplota moře ZDE

                  

Webové kamery:

KORČULA - Veliki Revelin

KORČULA - panorama

VIGANJ I. - surfařské centrum

VIGANJ II. - panorama