Příroda, fauna a flora

Poloostrov se vyznačuje zachovalou a čistou přírodou se všemi krásami Středomoří.

Vzduch je zde čerstvý a neznečištěný. Není zde žádný zdroj znečištění. Voda je jasná a mořský život je v místních vodách velice bohatý, pestrý. I pestrost a bohatost vegetace a zvířat jsou charakteristické pro tuto oblast. Na polostrově jsou po staletí olivové sady, staré cypřišové lesy, bílé skály a levandulová pole.

Existuje jen málo zátok podél pobřeží. Ty které najdeme mají bílé oblázkové pláže.

Obzvláště nádherné jsou písčité a oblázkové pláže, se vzduchem se směsí vůní moře a bylinek. Nejkrásnější pláže jsou Prapratno, Vucine, Vodice, Dingac, Postup, Mokalo, Mirce, Divna, Duba.

Vegetace Pelješace je v této oblasti Středozemního moře velice bohatá a pestrá.

Jsou zde hojné vysokohorský lesy (Pinus halepensis) s dalmatinskou černou borovicí (Pinus negra Dalmatica), cypřiši (cypressus) apod. V oblasti Orebič je chráněn cypřišový les, který je největší v Chorvatsku. Najdete zde Cesmínové duby (querxus ilex), Rogače, Vavříny vznešené (bobkový list).

 

Obdělávané olivovníkové sady a vinice, které pokrývají rozlehlé oblasti Pelješace. Existuje zde mnoho ovocných stromů, jako jsou fíky, mandle, pomeranče, granátová jablka, mandarinky, limetky. Můžete zde najít aromatické byliny jako je léčivá kadulja, rozmarýn, levandule, máta, majoránka nebo také oregano.

 

Některé z dekorativníc stromů a rostlin zde byly dovezeny z tropů: několik druhů palem, eukalyptu, glicinije, oleandr a četné množství kaktusů.

Ze zvířat, která zde žijí, jsou dobře známy Pelješacký šakali (Canis aureus dalmaticus) a Promyka mungo (mungus nungo), králíci a želvy. Dále zde najdete četné druhy hmyzu a ptactva.

Šakalové jak je můžete na Pelješaci slyšet

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Radek Kalous - www.peljesac.cz Radek Kalous
Ke Hřišti 544, 338 08 ZBIROH
IČ: 18735355
+420 737 321 912

Google Translator

Aktuální počasí OnLine

Místní potvrzují, že na Dingači je stejné počasí jako na Korčule. Proto odkazuji sem.

Aktuální teplota moře ZDE

                  

Webové kamery:

KORČULA - Veliki Revelin

KORČULA - panorama

VIGANJ I. - surfařské centrum

VIGANJ II. - panorama